Anarchism Blog

Snůška planých protestů proti nesmyslnosti světa

O blogu

2 komentáře

Ať už jste kdokoliv a zavítal(a) jste sem z jakéhokoliv důvodu, vítejte na těchto stránkách, s obsahem o to méně hodnotným, o kolik vzletnější jsou tyto úvodní fráze. Následujících několik vět má za cíl ulevit autorovu svědomí, které nesouhlasí s tím, aby ještě zveřejňoval svoje názory. Tyto stránky nemají žádný zvláštní smysl, který by nebylo lze odhadnout; podobně jako většina blogů budou sloužit jako prostor pro myšlenkové výlevy jejich autora, který má potřebu se k tomu a onomu vyjadřovat, ačkoliv by mnozí mohli namítnout, že má máslo na hlavě a nikdy nedokázal nic, co by jej k velkohubé kritice světa opravňovalo. Je třeba mít na paměti, že před všechna vážná a velká slova v textech, které se tu objeví, patří v duchu si doplnit slovo rádoby, a že i přestože některé ze zde zveřejněných textů budu mít tu drzost nazývat filosofickými úvahami, nebude se ve skutečnosti jednat o nic než polohospodské plky nevzdělance, skryté za vznešený tón, nedokonale okopírovaný od mnohem moudřejších.

Autor těchto stránek byl v minulosti psychiatricky hospitalizován (a možná bude i v budoucnosti), neklade si nároky ani na porozumění sobě samému, natož pak někomu dalšímu, natož pak celé společnosti. Přesto se v tomto blogu budou často objevovat úvahy o tom, co je špatně a jak by to mělo být jinak. Bylo by zásadním nepochopením, kdyby těmto úvahám někdo rozuměl jako nabádání a návodu k jejich uskutečňování. Níže bude vysvětleno, že společnost, jak ji autor vnímá, jaksi není kompatibilní s jeho ideály o tom, jak by měla vypadat, a to ani s těmi, k nimiž se i sama ta společnost hlásí. Proto kdyby někdo chtěl chápat některé části autorových budoucích úvah jako politickou teorii nebo ideologii, musí mít na paměti, že sám autor by si zásadně netroufl nikomu vnucovat, aby se podle jeho názorů řídil. Obsah tohoto blogu tedy budiž čten jedině jako námět k zamyšlení a dalším úvahám, rozhodně ne jako nástroj k prosazování něčeho, co by autor považoval za hotovou věc. Autor vždy udělá vše pro to, aby zabránil dezinterpretaci svých názorů pro jakékoliv cíle, které by považoval za nemorální, neshodující se s jeho přesvědčením.

Vzhledem k tomu, že pojetí autorského díla výhradně jako soukromého vlastnictví zásadně a hrubě škodí a brání rozvoji umění a kultury, je samozřejmě možné a dokonce vítané všechny texty v tomto blogu neomezeně publikovat jinde a kopírovat a šířit je jakýmkoliv médiem.

Reklamy

Written by bhy

Červen 12, 2006 na 2:50 pm

2 komentáře

Subscribe to comments with RSS.

  1. hehe, dvaadvacetiletý já a plná huba falešné skromnosti.. dnes už bych volil jiná, silnější slova. až přestane depresivní počasí, budu to muset nějak přepsat.

    bhy

    Leden 17, 2010 at 11:34 am

  2. Thanks for this article. I’d also like to express that it can often be hard if you are in school and simply starting out to initiate a long credit standing. There are many students who are just trying to endure and have an extended or favourable credit history are often a difficult matter to have. kdcbdabdgckb

    Johng674

    Září 19, 2014 at 8:53 am


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: