Anarchism Blog

Snůška planých protestů proti nesmyslnosti světa

Renesance elit – vše souvisí se vším

8 komentářů

Po přečtení dnešního a včerejšího vydání Britských listů mne přepadla deprese z výsledného dojmu z článků, který by se dal shrnout konstatováním, že svět jde do hajzlu. Změny klimatu budou postupem času znamenat horší a horší podmínky k životu pro větší a větší část populace. Úzká menšina mocných, kteří mají vliv na řízení světa, si to uvědomuje a snaží se nasměrovat vývoj tak, aby si udržela svoji životní úroveň na úkor neprivilegované většiny, která bude zhoršením podmínek k životu trpět o to víc. Projevuje se to na mnoha úrovních událostmi, jejichž souvislost se mainstreamová media nikdy ani neodváží naznačit a ti, co se o této souvislosti zmíní, budou označeni za paranoidně uvažující konspirační teoretiky.

Projevuje se to snahou americké administrativy o udržení si mocenské pozice ve světě, o maximální kontrolu rychle se ztenčujících zásob přírodních zdrojů. Součástí této snahy byly invaze do Afghánistánu a Iráku i americkou administrativou zosnované (prostřednictvím teroristů vycvičených CIA) útoky na WTC, které k těmto a dalším invazím měly poskytnout záminku. Součástí této snahy o kontrolu přírodních zdrojů a udržení mocenské pozice je i stavba americké radarové základny v ČR, pro jejíž uskutečnění musela (na objednávku americké administrativy) vyhrát volby roku 2006 ODS, pročež se musela před volbami objevit Kubiceho zpráva, musela se zintenzivnit antikomunistická propaganda v mediích, stavějící rovnítko mezi levicové a totalitní názory a diskreditující protiradarové občanské aktivity, museli se po volbách objevit přeběhlíci v řadách poslanců sociální demokracie, aby bylo možno hladce prosadit všechny pravicové reformy, demontáž sociálního státu dvacátého století, upevňující pozici elit, které se tak mocensky připravují na kritičtější budoucnost, v níž se projeví dopady globálního oteplování (americký radar je jednou z věcí, prosazených i díky přeběhlíkům ze sociální demokracie, které budou mít celosvětový dopad, proto na pravicovém vývoji české politické scény má americká administrativa zájem).

Ostatně proto také musel prezidentskou volbu znova vyhrát Klaus (za cenu uplácení poslanců a zdravotních kolapsů několika z nich), jehož odpor k teorii člověkem způsobených klimatických změn (kvůli nimž se celý tento proces spustil) pomáhá vytvářet iluzi, že světové elity neberou klimatické změny vážně a tím přípravy elit na důsledky změn maskuje. Nebál bych se tvrdit, že s tím souvisí i bujení ultrapravice v ČR. Ačkoliv její příznivci jsou možná méně početní, než v polovině devadesátých let, jejich společenská legitimita dosahuje vyšší úrovně. Někteří organizátoři ultrapravicových demonstrací jsou členy ODS (a konec konců ultrapravicová idea nadřazenosti elit má velmi blízko k představě americké administrativy, že jen elity si zaslouží být chráněny před dopady klimatických změn). Velká část české veřejnosti poslouchá Daniela Landu (a z jeho textů si podvědomě zvyká na atmosféru dělení lidí na privilegované a podřadné), který samozřejmě už není nácek (mainstreamová media ho bagatelizují jako takového nepříliš nebezpečného blbce), i když počátkem devadesátých let hlavně on pomáhal etablovat české ultrapravicové hnutí, které má na svědomí už přes dvě desítky rasově motivovaných vražd. Čím víc tímto bude veřejnost ovlivněna (čím snáze přijme, že jednou z hlavních ikon šoubyznysu je zakladatel českého neonacismu, ideologie legitimující genocidu), tím samozřejměji bude akceptovat omezení svých práv ve prospěch vládnoucích elit, až se začnou drastičtěji projevovat dopady klimatických změn. Naše parlamentní levice je spíš k smíchu: když minulý víkend neonacisté pochodovali Plzní, mladí sociální demokraté vyzvali občany, aby si ničeho nevšímali a ignorovali je a komunisté se dokonce vyslovili proti antifašistické akci, podle jejich názoru násilnické organizaci.

Jestliže dvacáté století umožnilo mj. díky materiálnímu rozvoji v civilizované části světa prohlubování demokracie, občanských práv a sociální spravedlnosti, kteréžto výdobytky jsme si zvykli považovat za samozřejmé, pak jedenadvacáté století bude naopak znamenat omezování a postupné rušení těchto výdobytků, renesanci výjimečného mocenského postavení menšiny elit a zhoršování kvality života a omezování svobod zbytku obyvatelstva kvůli zhoršení životního prostředí a nedemokratickým a asociálním reakcím elit na toto zhoršení. Je mi dost blbě z představy světa, v němž budu trávit stáří a v němž bude žít generace mých dětí (pokud vůbec budu považovat za přijatelné nějaké děti do tohoto světa přivést). Netuším, co s tím. Články jako tento samy nic nevyřeší.

Reklamy

Written by bhy

Březen 5, 2008 na 2:18 pm

Zasláno do Společnost

8 komentářů

Subscribe to comments with RSS.

 1. Hm, dost pochmurný, stíhující a zdravě paranoidní
  nedá se s tím moc polemizovat, jenom mě napadá, co se stane, jestli to bude jak píšeš. myslíš, že všechno bude připomínat šílenej dojezd hyperkonzumující elity, které za 100 gramů chleba a deci čistýho lihu budou lidští otroci vybíjet zbytky nepotřebnejch obyvatel a obsluhovat elektrárny a další nezbytný technický zařízení pro udržení luxusu elity. myšlnkovej svět budou ovládat drogový nihilstický sekty a mystický ultrapravicový kulty, který budou vytvářet lokální diktatury zajišťující přežití mimo oficiální globálníma elitama ovládanej svět, zatímco elita se bude oddávat nekonečnejm orgiím, sebe-uspokojování v kombu s genetickejma úpravama, který konečně vytvoří nadčlověka, kterej nebude mít vůbec nic společnýho s špatně živenejma zmrdama žijícíma ve špíně, kterým krví koluje několik desítek chorob, vůči kterejm se bez lékařský pomoci nemůžou nijak bránit a který – díky změněnýmu genetickýmu kódu – nebudou na ubemensche vůbec působit,
  nezdá se mě to moc pravděpodobný, ale co nás podle tebe čeká jinýho při takhle pesimistickým vidění, než bída, diktatura, a totální kontrola

  Pavel

  Březen 5, 2008 at 3:40 pm

 2. Neříkám, že je to nezvratný, jinak by asi ani nemělo smysl o tom psát. V kterékoliv fázi toho procesu se může vyskytnout dostatečně velká skupina lidí, která se s tím nesmíří a bude usilovat o zvrácení toho vývoje (nedokážu odhadnout, jak moc je to pravděpodobný, a už vůbec ne v které fázi). To co popisuješ je nejhorší scénář, který se bude realizovat, pokud ten vývoj nic nezastaví. Ostatně i v té postapokalyptické společnosti, kterou popisuješ, může dojít k nějakému zvratu, je otázka jestli obecně je možný, aby elity navždy disponovaly mocí, která by byla pro udržení něčeho takového potřebná, třeba by neměly sílu potlačit nějakou extrémně rozsáhlou vzpouru (pak je zase otázka, co by bylo po té vzpouře – pokud by už neexistovala žádná kulturní návaznost na dnešní společnost a lidi v té době by už nic než zlo neznali). Jinak detaily fungování takové nihilistické organizace světa, kde už není vůbec žádná naděje na změnu k lepšímu, mě samy o sobě zase tak nezajímají – je to dobrej prostředek, jak vyburcovat některý lidi, aby proti tomu vývoji něco dělali. Ale konečnou fázi, kdy už je jasné, že je vše ztraceno, je zbytečné popisovat.

  bhy

  Březen 5, 2008 at 5:40 pm

 3. Já si naopak myslím, že popis konečný fáze může být užitečnej. Její představa nám může pomoct ukázat co je možný a co ne nakoklik sou naše scenáře naprostou fikcí a nakolik realný. To co sem popsal v minulým příspěvku si reálně nedokážu moct přestavit (možná v čr jo ale někde ve skandinávii) I když společnost v poslední fázi je spíš idealizovanej model než nějaká reálná varianta něco jako první lidé ale naopak. Čas mizí v totalitě, která přesdstavuje abslutní konstantu dějin pro pod ní spadající entitu, ale vždycky se zatim čas zase nějak vynořil a fungoval v souladu s vesmírem a ne diktaturou, ale pokud by byla jediná globální superdiktatura možná by čas ani nic už nepovstalo, nevim, ale nezdá se mi to možný.

  Pavel

  Březen 6, 2008 at 9:28 am

 4. No tak článek poněkud přehnaně paranoidní.

  To, že se ti něco nelíbí, neznamená, že to bylo na objednávku. Mocenská pozice USA také není zrovna moc silná. Taková Čína se vojensky na USA dotahuje a Japonsko je ekonomická a technologická mocnost.

  Změny klimatu? Ano je tu změna klimatu, ale ta nadměrná hysterie, která okolo toho probíhá mě opravdu irrituje. Člověk dokáže přežít vše, dokáže se adaptovat. Alespoň ti lepší to dokážou.

  Invaze do Iráku a Afghanistánu nijak nepomohla kontrole zdrojů. Ono bylo mnohem levnější a efektivnější tu ropu prostě kupovat. Ale to si holt málokdo uvědomuje.

  Ty pravicové „reformy“, které u nás proběhly, moc pravicové nebyly. Žádná demontáž sociálního státu neproběhla. A je to sakra škoda. Sociální stát produkuje lenost a nesamostatnost.

  Vaše kritika, že média dávají rovnítko mezi ultralevici a totalitu, je poněkud oprávněná. I když všichni víme, že levice (nacismus, komunismus, anarchismus) má k totalitě blíž než ultrapravice (anarcho-kapitalismus, ekonomický liberalismus, libertarianismus).

  To, že neonacismus legitimuje genocidu je sice pravdivé, ale děláte jako kdyby jiné levicové ideje, jako komunismus nelegitimoval genocidu. No spíše je to tak, ve jménu které ideologie se nevraždilo? Žádná mě nenapadá.

  Tvé pochyby o tom, že si nepořídíš děti jen ukazuje na tvoji špatnou morálku. Mít nebo nemít děti opravdu moc nezáleží na celkovém okolním prostředí, ani na velikosti sociálního státu. Český sociální stát je až extrémně štědrý a porodnost nízká. Japonsko v podstatě žádný sociální stát nemá (i za porod musí matka zaplatit v přepočtu kolem 70.000 Kč) a přesto je tam porodnost téměř stejná jako v ČR.

  No každopádně doufám, že tento článek je jen „planý protest“ a výmysl, který není myšlen vážně.

  Mariamné

  Březen 7, 2008 at 9:04 am

 5. Husi (myslim teda zes to byl ty)

  Podívej se ale na celosvětovou sílu politickou, v tom USA nemá konkurenta (viz válka v Iráku přes nesouhlas OSN), to zní dělá elitu s velkým E.

  Změny v klimatu probíhají několikanásobně rychleji než by měly probíhat přirozenou cestou. Mnozí odborníci říkají, že už je dokonce pozdě na řešení.

  V Iráku a Afghánistánu šlo o dlouhodobou kontrolu suroviny, která za pár let bude nedostatkovým zbožím. To už by se asi nevyplatilo naftu kupovat. Je vidět, že myslí na věci budoucí, ne současné.

  Se zbytkem vcelku souhlasím

  Digi

  Březen 7, 2008 at 11:12 am

 6. Já bych to Břehy neviděl tak špatně. Znáš efekt motýlích křídel? Motýl mávne nad oceánem křídly a malá větrná turbulence se promění v hurikán.

  Francek

  Březen 8, 2008 at 8:01 pm

 7. Dobrý den, náhodou jsem při surfování narazila na tento blog a musím říci, že je zajímavý, i když s některými hypotézami názorově nekoresponduji. Jelikož se tu vede korektní debata bez vulgarismů a podobného urážlivého chování, rozhodla jsem se, že se také podělím o některé své názory.

  Krystalizace elit proběhla postupně před mnoha mnoha lety. V současnoti je celý svět ovládán pouze hrstkou vlivných rodin a elitních bankéřů. Mezi tyto rodiny patří např: Morganové, Rockeferellové, Rothschildové… Posledně jmenovaný pán, sionista Rothschild se mimojiné proslavil větou; ,,Dejte mi kontrolu nad penězi a nebude hrát žádnou roli, kdo vytváří zákony.“. Tyto vazby rozebírá například Texe Marrs, překlady některých jeho článků jsou např. zde >>>
  http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=1953

  Nebezpečí, které představuje dnešní světovláda tkví hlavně v tom, že vlády vlastní široký arzenál nesmírně propracované technologie, která umožňuje téměř dokonalé ovládání lidstva.

  Běžný občan ani netuší jakými sofistikovanými technologiemi disponují mocní tohoto světa. Někteří lidé nevidí v podobných technologiích nic nebezpečného a nepřikládají této problematice žádnou relevanci. To je ale pouze jeden úhel náhledu na tuto problematiku…

  Dnešní systém není oficiálně totalitou, jako byli nacismus s komunismem. Dnes je nám deklarována demokracie. Osobně se ale obávám, že dnešní pojetí demokracie nemá mnoho společného s řeckým vzorem. Demokracie je složena z řeckých slov Demos = lid a Kratos = vláda. Nemíním tu o tomto podrobně kalkulovat, ale určitě mnoho lidí chápe, co jsem tím chtěla říci.

  Současný systém je oproti minulým totalitám na oko subtilnější s korektním chováním. To je ale pouze povrchní dojem naivního a neznalého občana. Pomalými krůčky svět kráčí k totalitě, jež nemá obdoby.

  Dnešní chování vládců lze zařadit k pomyslnému příkladu s kuchařem a žábou. Přirovnala bych to k žábě, kterou když si bude chtít člověk uvařit a hodí ji do vařící vody, tak mu žába ihned vyskočí a odskáče si po svých, přičemž se od tohoto na první pohled milého človíčka bude držet pro příště stranou. Když ale tento pomyslný kuchař bude chtít úspěšně dovršit svůj bizarní recept, pak mu stačí položit žábu do studené vody a pomaloučku zvyšovat teplotu vždy o půl stupínku, až si nebohá a nevinná žába zvykne a nakonec se uvaří.

  Podobně postupuje i současný systém. Vždy se pod nějakou záminkou utáhne nějaké znění občanského práva (třeba pod záminkou terorismu) aby v tom občan nespatřoval nic nebezpečného a masy se nebouřily. A ono to funguje! Možná je to přirozená lidská vlastnost některých jedinců, býti v této opojné letargii a ignorovat tato nebezpečí až do doby, kdy stav dosahuje nejvyšší míry únosnosti. Jinak řečeno, když vlády chtějí uskutečnit nějaký akt, u kterého si jsou vědomi toho, že by s oním návrhem většina lidí nesouhlsila a masy by se mohly bouřit, pak se sáhne k osvědčené metodě P-R-Ř (problém, reakce, řešení). Tuto metodu dobře vystihl David Icke v tomto článku:
  http://www.sightlessworld.wz.cz/modules.php?name=News&nzc;file=article&nzc;sid=70

  Jak bylo řečeno, dnešní vládcové vlastní daleko nebezpečnější prostředky, než měly k dispozici minulé režimy. Jestliže fanatici jako Stalin nebo Hitler chtěli zničit protivníka, pak vydali rozkaz svým milicím, které se často museli brodit v blátě a nelidských podmínkách desítky kilometrů k nepříteli, aby s ním svedli strašlivý boj pomocí samopalů a podobných nesmyslných vynálezů, u nichž lidstvo udělalo tu chybu, že je vůbec vynalezlo.

  Současnost nabízí profesionálnější prostředky k manipulaci lidstva a na to by lidé měli pamatovat a ne, se se svým submisivním přístupem a naivitou tvářit, že je vše v pořádku. Moc a touha dominovat nad ostatními se vždy nalezne u špatných a negativních lidí, kteří k tomuto jednání mají sklony a často používají šílených prostředků k jejich dosažení. Lidé by tedy měli zvážit rizika s tím spojená a nedovolit, aby je hrstka vlivných podvodníků manipulovala tak snadno, jak se tomu dnes dějě.

  Stačí se podívat jakou evolucí prošli psychotronické zbraně >>> http://web.iol.cz/mhzzrz/

  Rovněž připravované mikročipy jsou dle mého největším nebezpečím pro svobodu lidské bytosti, jaké může současný svět nabídnout:

  http://tajomstva.org/ovplyvnovanie-obyvatelstva/mikrocip-666/

  http://video.google.de/videoplay?docid=-686108267122535204

  A ještě jeden článek pojednávající o soukromí člověka:
  http://druidova-mysteria.ic.cz/TAJEMNO/Soukromi_cloveka.htm

  Na úplný závěr chci zdůraznit, že pokud je s těmito informacemi konfrontován člověk neznalý věci, pak se mu některé zde předložené informace mohou jevit jako neuvěřitelné až paranoidní. Prosím, neodsuzujte předem něco, co nemáte prozkoumáno! I já jsem k některým informacím byla zpočátku nedůvěřivá, ale v průběhu bádání jsem zjistila, že tyto informace skutečně nejsou scestné a jsou reálnou hrozbou. Mimochodem, například výše zmíněná identifikace čipem už byla na mnoha lidech úspěšně realizována….
  ———————————————————–
  Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.

  Platón

  Pavla

  Březen 9, 2008 at 10:39 am

 8. aaaaaaa. no vy jste ale kreteni

  Pepa

  Srpen 21, 2008 at 12:17 am


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: